Moto Guzzi GTV
Włochy – kolebka artystów, ojczyzna stylistów i projektantów. To nie przesada, skoro każda ambitniejsza firma samochodowa świata, chcąc by ich pojazd miał piękne, proporcjonalne nadwozie o eleganckiej i spójnej linii, zwraca się do… Włoch. Można też to twierdzenie odwrócić. Za każdym razem, kiedy jakiś producent samochodów uważa, że sam, bez pomocy włoskich projektantów zrobi ładne nadwozie, wystawia się na pośmiewisko.
Polskie motocykle cz. 20
Cały czas pozostajemy na przełomie lat 40. i 50. W tym okresie powstało jeszcze kilka motocykli, o których nie pisaliśmy. Jak się okazuje, był to początek intensywnych prac nad różnymi wariantami motocykli.
Wynalazcy – Tadeusz Rudawski
Jako twórca legendarnych motocykli Sokół 600 i jego wersji sportowej 500 oraz Sokoła 200, a także prototypowych wersji pochodnych Tadeusz Rudawski jest ważną postacią w historii polskiego motocyklizmu. Zanim jednak zasłynął jako konstruktor, zdobywał najwyższe laury jako sportowiec. Tu właśnie zaczęła się jego wielka pasja motocyklowa.
Puch 350 GS – Prezentacja
Austriacki wynalazca i mechanik Johann Puch w 1885 roku zamieszkał w Grazu, gdzie w 1891 zajął się wytwarzaniem rowerów. W 1898 roku sformalizował swoją działalność, zakładając firmę pod nazwą „Erste Steiermärkische Fahrrad Fabriks AG”, czyli „Pierwsza Styryjska* Fabryka Rowerów”. Ręcznie wytwarzane rowery Pucha szybko stały się znane. Jak wielu producentów rowerów na początku ubiegłego wieku, tak i fabryka Pucha skierowała swe zainteresowanie na zyskujące na modzie pojazdy silnikowe.
Czemu Ona nie rozumie? – Relacja
Znasz to? On myśli, że Ona się nigdy nie zmieni. Ona myśli, że On się zmieni… Początek i koniec. Przedstawię Ci „prawdę objawioną”. Może wiesz o tym wszystkim, a może otworzą Ci się oczy albo choć spojrzysz z odrobiną zrozumienia na drugą połówkę.
Latający Junak Scramblerj – Relacja
Był „Latający Holender” i „Latający Cyrk Monty Phytona”. Dziś opowiem Wam historię o „Latającym Junaku” i przygodzie, która rozpoczęła się w samym środku zimy.
Droga ropy naftowej
Intensywne poszukiwania złóż ropy już pod koniec XIX wieku ujawniły spore jej pokłady leżące pod dnem morskim. Początkowo ich wydobycie uznawano za nieopłacalne wobec ciągle jeszcze niezbyt dużego popytu na produkty ropopochodne oraz względnej łatwości wydobywania ropy z pokładów lądowych. Wkrótce jednak miało się to zmienić.
Technika
- Filtry powietrza
Felieton
Polski „Harley”